Záporné ionty a mlha

Záporné ionty a mlha

Vyp Od iontovy-dum

Mlha a záporné ionty

Jiří Matějka

Vzdušné ionty jsou kladně nebo záporné nabité částice, kdy se měří jejich koncentrace na 1 cm3. Záporné ionty, které dýcháme, se dělí na lehké, střední a těžké z nichž lehké jsou velkým přínosem pro naše zdraví. Střední a těžké ionty jsou pro organizmus škodlivé, stejně jako ionty kladné.

Lehké záporné ionty představují významný prvek v působení na lidské zdraví a délku života. Záporné ionty jsou ve vzduchu, který dýcháme, stejně jako v našem těle. Záporné ionty neutralizují volné radikály, podporují metabolismus buněk a zlepšují imunitní systém. Kromě toho, že čistí krev, udržují rovnováhu autonomního nervového systému, podporují také hluboký spánek a zdravé trávení. Záporné ionty chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy životního prostředí, jako jsou například elektromagnetická pole. Čím více záporných iontů, tím příznivější je prostředí pro lidi, zvířata a rostliny.

Pokud chcete zůstat zdraví a v pohodě, musíte se obklopit dostatečným množstvím záporných iontů alespoň nad hodnotu 1.000 i-/cm3.

Běžné hodnoty záporných iontů v různém prostředí:

  • U PC a v kancelářích: 90–200 i-/cm3 (většinou ale kladné ionty cca 100–200 i+/cm3)
  • Pasivní dům: 0–200 i-/cm3
  • Byt v paneláku: 200–400 i-/cm3
  • Dům u vody, v čisté přírodě: 500–1.000 i-/cm3
  • Čistý les: 1.000–2.000 i-/cm3
  • Vodopád: 4.000–5.000 i-/cm3
  • Některé jeskyně: 0–10.000 – statisíce až miliony i-/cm3

Mlhavé počasí a záporné ionty

V podzimním období se vyskytují časté mlhy, ráno, nebo celý den. Zajímalo mě, jaká je v mlze koncentrace záporných iontů. Měření jsem provedl na venkovní zahradě u rodinného domu v Kvasicích. Výsledek měření ukázal vysokou koncentraci vzdušných lehkých záporných iontů.

Teplota vzduchu: 10 °C, vlhkost vzduchu 78 %, ionizační záření 0,12, atmosférický tlak: 1034,6 hPa. Datum a čas měření: 11.11.2022, 20:18.

  • Zahrada u domu v Kvasicích: 930.000 i-/cm3

Naměřená hodnota je velmi vysoká a není běžná pro každou lokalitu. Pozemek se nachází v čisté přírodě, v hloubce cca 2,5 metru je podloží z pískovce a vápence, a spodní voda. Zdá se, že kombinace vysoké vlhkosti vzduchu (mlha), vápencové podloží, voda a čistá příroda mají vliv na vysokou koncentraci vzdušných lehkých záporných iontů. Tak vysoké hodnoty jsem za uplynulé roky na tomto pozemku naměřil již několikrát.

Na fotografiích jsou vidět miliony vodních kapének mlhy. Již desetiminutová procházka podzimní iontovou mlhou je velkým přínosem pro vše živé.

Měření iontů v rodinném domě

Zajímalo mě, jaká je koncentrace v domě u zahrady. Měřil jsem záporné ionty na chodbě. Výsledek měření ukázal pro zdraví prospěšnou hodnotu vysoko nad doporučenou >1.000 i-/cm3.

Teplota vzduchu 17 °C, vlhkost vzduchu 55 %, i. záření 0,12. Datum měření 11.11.2022, 23:30.

  • Interiér rodinného domu v Kvasicích: 7.970 i-/cm3

Rodinný dům v Kvasicích nemá klimatizaci ani rekuperační jednotku. Vytápění je řešeno jako kombinované: podlahové, přímotopy a krb. Větrání je přirozené. Povrchové úpravy stěn tvoří hladká omítka, stropy jsou sádrokartonové, podlahy keramické nebo plovoucí lamely ošetřené voskovým nátěrem (pravidelně antistatickým nátěrem). Vzhledem k tomu, že dům byl postaven před 16 lety, nebylo provedeno speciální iontové uzemnění konstrukcí, které by mohlo významně zvýšit koncentraci vzdušných záporných iontů – ale zde nebylo ani nutné, jak ukazují výsledky měření.

Kontrolně jsem změřil ionty v pracovně. Zde byla hodnota špatných iontů, což při dlouhodobém pobytu zdraví neprospívá: 110 i+/cm3.

Druhé iontové měření ráno

Druhé měření koncentrace vzdušných iontů jsem provedl ráno, stále byla mlha. Měření iontů není rychlý proces, jedno odborné měření trvá téměř 30 minut. Jen tak zjistíte skutečné hodnoty. Není to tak snadné, nestačí jen zmáčknout tlačítko, nebo banner na mobilním zařízení. Po příchodu a postavení měřícího přístroje ovlivníte například svým oblečením koncentraci vzdušných iontů. Až když opustíte místo měření, dochází k měření skutečných hodnot. Na obrázku vidíte, jak postupuje měření bez vlivu vaší přítomnosti.

Naměřené hodnoty potvrdili vysokou koncentraci zdraví prospěšných iontů.

Teplota vzduchu: 8 °C, vlhkost vzduchu 78 %, ionizační záření 0,11, atmosférický tlak: 1035,5 hPa. Datum a čas měření: 12.11.2022, 10:010

  • Zahrada u domu v Kvasicích: 1.243.000 i-/cm3

Naměřené vysoké hodnoty iontů ale nemusí být všude tam, kde je mlha. Důležité je přírodní prostředí. Na jiném místě, v jinem městě jsem v mlze nenaměřil téměř nic.

Zdravotní procházka mlhou

Podívejte se, jak vypadá mlha v noci. Miliony vodních kapének pouhým okem neuvidíte. Při použití výkonného světla uvidíte miliony vodních kapek jak do sebe narážejí a vytváří prospěšné ionty:

 

Lidé kdysi žili v čisté přírodě s vysokou koncentrací „vzdušných vitaminů“ než máme dnes. Pokud by se provedly potřebné úpravy v domech, ušetřilo by se až 30 % nákladů na zdravotnictví. Iontová aplikace ve vašem domě, bytě, nebo na pracovišti, je dobrá investice pro zdraví.

Jiří Matějka, stavební odborník → http://iontovydum.info/o-nas/

Zdravotní výhody záporných iontů → http://iontovydum.info/zdravotni-vyhody-zapornych-iontu/

 3,281 total views,  1 views today