Základní podmínky

Základní podmínky

Vyp Od iontovy-dum

Lidé kdysi žili v čisté přírodě a jeskyních s vysokou koncentrací vzdušných vitamínů než máme dnes. Pokud by se provedly potřebné úpravy navyšující záporné ionty v domech, ušetřilo by se až 30 % nákladů na zdravotnictví.

Každý je zodpovědný za své zdraví a snaží se pro něj dělat to, co je nejlepší. Nejde ale jenom o zdravý životní styl a jak člověk žije, ale také o to, kde žije. Člověk je ovlivňován jak venkovním prostředím, tak prostředím vnitřním, kde tráví převážnou většinu času a péči o jeho kvalitu nelze podceňovat.

Je důležité, aby bylo v interiérech vytvářeno prostředí, kde je člověku příjemně a cítí se zde dobře. Nejedná se pouze o estetickou podstatu věci. Svůj významný podíl na naší psychické a fyzické pohodě má prvek na první pohled neviditelný, ale o to více podstatný. Tímto prvkem je mikroklima ve vnitřním prostředí budov. Vnitřní mikroklima představuje kvalitu vzduchu uvnitř budov, jeho teplotu, vlhkost apod., zejména pak vzdušné záporné ionty.

Základní podmínky pro udržení vysoké koncentrace vzdušných záporných iontů v budovách

Před zahájením stavby nebo rekonstrukce, je nutné zjistit jaká je koncentrace záporných iontů na pozemku, nebo v objektu. Odborné měření vám provedeme a vystavíme certifikát. Pro zachování vysoké koncentrace vzdušných kyslíkových iontů v objektu je důležitá volba použitých stavebních materiálů, postupy a speciální aplikace.

  • volba vhodného stavebního pozemku (čisté ovzduší, příznivá orientace ke světovým stranám, pozemek bez negativních zón a kontaminace např. radonem)
  • využití přirozených fyzikálních přírodních principů (přirozené světelné podmínky v interiéru a přirozené odvětrávání místností)
  • použití, nebo úprava elektrické permitivity materiálů (vhodné povrchové materiály a vybavení místností)
  • zásady správného uzemnění konstrukcí

Vysoké koncentrace záporných iontů mají účinky na člověka, zvířata, mikroorganizmy a rostliny. V bytech a budovách doporučuji mít minimálně alespoň >1000 záporných iontů/cm3 vzduchu.

Pokud uvažujete o změně prostředí ve kterém žijete, kontaktujte nás. Navrhneme vám optimální řešení a cenovou nabídku.

 16,194 total views,  3 views today